Emu yağı denemeyen kadınlar

Emu yağı denemeyen kadınlar

Emu yağı denemeyen kadınlar

Yüksek oranda A ve E vitamini ile Omega-6 ve Omega-9 içeren emu yağını NBA oyuncuları da kullanıyor.

 Uzman Biyolog Arzu Kabakçı, içerisinde yüksek oranda A ve E vitamini ile Omega-6 ve Omega-9  içeren Emu yağını, doğanın keşfedilmemiş mucizesi olarak nitelendirdi.

 

Aksuvital Ar-Ge Merkezinden Uzman Biyolog Arzu Kabakçı Emu yağı hakkında bilgi verdi. Emu yağının, Dromideius novaehollandiae olarak bilinen bir Avustralya kuşundan elde edilen sarı renkte bir yağ olduğunu belirten Kabakçı,  “Avustralya’da Aborjinler (Avustralya yerlisi), geleneksel olarak yanıkların tedavisinde ve spor yaralanmalarında bir çare olarak kullanılıyordu. Emu yağının,  kısa sürede emilebilme özelliğinden dolayı iyi bir cilt nemlendiricisidir. Avustralya eczanelerinde, yüz ve vücut için kırışıklık giderici ve nemlendirici olarak kozmetik ve kozmetik ürünlerinde kullanılmaktadır” dedi.

“NBA oyuncuları da kullanıyor”

“Emu yağı, içerisinde yüksek oranda A ve E vitamini ayrıca Omega-6 ve Omega-9  içermektedir” diyen Kabakçı, “Özelikle iltihaba karşı etkili olmasının yanı sıra cilt kızarıklıklarında, cilt morarmalarında, hemoroitte, zehirli böcek sokmalarında, eklem iltihapları ve ağrılarında, kas problemleri ve güneş yanıklarında kullanılabilmektedir. Ayrıca NBA sporcularının spordan sonra kullandığı masaj yağı olarak bilinmektedir.

Haricen günde 1-2 kez problemli olan bölgeye sürülerek kullanılabilmektedir. Eğer cildiniz aşırı yağlı değilse ve açık yara bulunmuyorsa kullanmanız da bir sakınca bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.